Jdi na obsah Jdi na menu
 

MISS kočka 2006

14. 10. 2006

 

Obrazek

 

  14. 10. 2006...

        ...nastal den, kdy jsme se ráno vydali s Fifnkou do Prahy na tu naši první slávu a pomoci útulkovým kočičkám. Jelo se autem. Vstávali jsme ráno už před šestou hodinou. Z předchozího dne už bylo vše připraveno a nachystáno na náš den D : deky, záclonky, mističky, papáníčko a voda na cestu, vodítko, desifekce na klec, hračky, zrkátka všechno, co je potřeba, aby kočička vypala v kleci dobře a přitom ničím nestrádala. No, bylo toho dost ! Až pojedu se dvěma kočičkama, to bude věěěcííí! Smiley

Uhodilo třičtvrtě na sedm a já šoupla Fifi do přenosky, popadla tašku s proprietkama, protože to už přijela moje mamka, abysme se konečně rozjeli směr Praha. Fifinka ani nehlesla překvapená, co se to s ní děje.... však to byla její první dlouhá cesta mimo její byteček.  Fifinka byla hodná, ale pobyt v přenosce jí dlouho nebavil a asi po 20ti minutkách už byla u mne na klíně a tak se vezla celou cestu s občasným koukáním z okna auta.

Nemohu opomenout zmínit fakt, že jsme s mamkou jeli dobře, až na zajížďku, kterou jsme si při sjezdu z dálnice udělali, protože Praha není naše silná stránka, co se jízdy autem týče. Už jsem začala mít strach, že snad ani začátek nestihnem! Ale naštěstí nám dokázali kolemjdoucí poradit a my konečně dorazili na místo ještě hodinku před začátkem.

Následovala veterinární přejímka, kde jsme byli velmi mile přijati a Fedosja byla okamžitě poznána paní Bouda Kašparovou, což mě mile potěšilo :-) Věřím, že za to může Fifinky černý čumáček-bubáček :-)))
Při přejímce před námi stála paní s malýma holčičkama a měli v tašce malou želvovinovou kočičku zajímavé barvy! Zmínila jsem se, že má takovou opravdu pěknou oranžovou barvu a odpověděli mi, že jí právě kvůli ní říkají Meruňka. Holčičky byly velmi natěšené a když viděly tolik kočiček ve frontě, tak trochu zklamaně  si říkaly, že ty jejich kočičky stejně nic nevyhrajou....no...jak to pak dopadlo .... ???

Po přejímce následovala příprava klece a Fifinku jsem do ní šoupla.

Klec jsme měli s bleděmodrou fleecovou dekou a záclonky v barvě oranžové.  Obrazek

K výstavnímu sálu: sál byl bez denního světla, s reflektory, bez větší možnosti větrat(otevřené dveře do haly).  Na množství koček a lidí, kteří se v sále pohybovali, bylo trošku "těsno" a nemusím asi připomínat "špatný" vzduch.  Ale co je na světě dokonalé? Vždy se musí něco překousnout a ta zkušenost a setkání stálo za to!  Nad klecí jsem měla moje skromné tablíčko, které v počítačové úpravě je na ukázku tady. Doufám, že se líbilo :-)Obrazek
Fifinka a klec: Fifinka chudinka. Tak to musím napsat, tak to musím říct... Ikdyž klec jsem udělala pohodlnou a se vší výbavou, Fifinka byla jak zařezaná a trávila v ní čas vždy v jedné poloze a to dosti dlouho. Stažená ouška, očička zamračená. Ani ke konci výstavy se to nezměnilo a ona si svůj den jen tiše přetrpěla. Na těchto fotografiích je vidět, jak se Fifinka tvářila. Nadšení či alespoň klid v jejích očích nevyčtete......Obrazek

Je mi to trošku líto, že Fifi nebyla tak pohodová jak jsem předpokládala, ale udělala mi velkou radost, že to celé zvládla ...

Obrazek

Vedle naší klece sídlila Felina Bella Bohemia s Basimkem.ObrazekObrazek

A z druhé strany byla úžasná modrá kresbová něva Adriena Hepzibach. Možná to byl záměr pořadatele umístit naše něvy právě vedle sebe Smiley

 Obrazek

Ano, takhle hezky jsme byly poskládány, a to hnedle u vchodu do sálu. Jen mě mrzelo, že čtvrtá něvička Hermínka byla úplně jinde. Ale našemu setkání to nikterak nevadilo.

Uběhlo pak pár hodin a po poledni začala porota složená z VIP osobností a odborné části ,posuzovat či spíše prohlížet si jednotlivé čičiny.

 Obrazek
Zde jedna z fotek, nepovedená, jak jsme s Fifi před porotou a jedna fotečka- malý rozhovor s moderátorkou. Fifinka se bála a šplhala mi po rameni ve snaze utéct a někde se rychle schovat. Nebylo divu, spousta světel, hluk z mikrofonu a tolik lidí a cizích koček, taková kombinace se věru i na výstavách ušlechtilých koček nevídá.Obrazek

Fifi byla ale opravdu statečná holka !!!

Po této "promenádě" následovaly další hodiny, kdy se čekalo na vyhlášení výsledků a mezi tím jsme si krátili čas povídáním a výměnou zkušeností, však mezi nás zavítaly takové chovatelské kapacity, jako byla paní Eva Iltisová. Bylo o čem povídat a tento den se díky takovým skvělým setkáním stává nezapomenutelný a přínosný. Poprvé v životě na této akci jsem měla možnost vidět modré něvské  odznaky s kresbou, kterými se honosí Adrienka Hepzibach. Přikládám její foto z výstavy jak si ji užívala :-)

Obrazek

 A viděla jsem také rodnou sestřičku Felinku- Mařenku. Tak jsme holky prohlédli, porovnali, zkrátka zdrbli :-))) Felinka:

Obrazek

Při vyhlašování výsledků nás s Fifi čekalo překvapení. Žádné naděje na nějakou tu výhru jsem si nedělala, když jsem viděla ty úžasné čičiny kolem. Akci jsem spíše jsem brala jako prezentaci něv z mé strany, aby něvy byly zase o kousek viditelnější a jako pomoc útulkům, která je hodně třeba. Fifinka dostala cenu, že dostala velký počet hlasů od čtenářů časopisu AHA! Nečekala jsem to a jak jsem uslyšela jméno Fedosja, popadla jsem překvapeně Fifinu a šla na podium. Dostali jsme dárkovou tašku, vyblejskli nás a bylo :-)))Obrazek

 A pak následovalo celé vyhlášení výsledků a  Adrienka Hepzibach získala titul Miss Sympatie a Felina Bella Bohemia získala cenu odborné poroty. Každá něva něčím zazářila a my byli moc rádi.  Následovalo  finále, při  kterém jsem ke své nemalé radosti slyšela, že MISS kočka 2006 se stává ona Meruňka, která stála před námi ve frontě při přejímce a upřímně jsem to holčičce, která si ji chovala přála. Dětem taková věc udělá obrovskou radost a o to je to hezčí! Meruňko, s Fifi a Cairou Ti srdečně blahopřejeme!  Nesmíme ale zapomenout na bengálského  kocourka Villiho, který se stal výhercem MISS kočky za mužskou část :-) Blahopřejeme!

Fota vítězů na webu kočky Adélky, ZDE!

Závěrem: Tato výstava byla pro mne velkým přínosem. Poznala jsem mnoho příjemných a milých chovatelů něviček.
Poznala jsem obdiv, který něvy opravdu sklízejí, na vlastní kůži.  A když jsem šla s Fifi na podium, že "něco" vyhrála, byl to zvláštní neznámý, ale příjemný pocit, protože lidé si nás prohlíželi.
Další poznatek z praxe - soutěž krásy je velmi ale velmi "nepřesná". Každá kočka má něco do sebe a vybrat tu nej je nemožné!!!  Každý máme pocit, že ta naše je právě nej a z toho plyne další zkušenost, že pro výhru a onen obdiv, dokáží někteří vydat hodně, aby ho dosáhli, ikdyž se jedná o takovou soutěž, ve které se nevyniká umem ani jiným  výkonem, ale ""krásou""
Poznala jsem zase Fifinku o něco více, protože stres ukáže jaké to vaše zvířátko doopravdy je. A já již vím, že Fifi není taková exhibicionistka na veřejnosti, že to pravé a svá je jedině doma a v prostředí, které zná. A už vůbec není milovnice výstav. Takže Fifi, neboj, nebudeš tolik stresovaná, ikdyž jsi velmi velmi statečná kočičí holka!

Celkově se mi výstava moc líbila a myslím, že i dalším přítomným chovatelům nejen něviček.  Přejeme si, aby takových akcí bylo víc.
Všem přeji mnoho štěstí!  A děkuji i všem, všem hlasujícím pro Fedosju - Fifinku. Všech hlasů si moc vážím - jak v elektronickém hlasování na Adélce, tak v samotné soutěži !!! Já pro sebe nikdy nehlasovala, pouze jednou v "bleskovém" hlasování na Adélce. Nějak mi ten hlas pro nás samotné nešel jak přes myš u počítače, tak i přes tu tužku na hlasovací lístek...

Výhru, kterou jsem získala samozřejmě věnuji útulku či depozitu paní Stejskalové, který znám přes kamarádku, která ji dopraví na místo.  Jedná se o krmivo Petty v 400g balení a vzorek krmiva značky No1.  Škoda, že jsme nevyhráli pro opuštěné čičinky více. Ikdyž jsem byla velice potěšena, že i na této soutěži se našli tací, co svou výhru ještě přímo na místě věnovali  potřebným kočičkám!  Mají můj obdiv a tak trochu myslím, že o tom tato akce byla.  Puzzle, které bylo připojeno jsem dala svým dětem, to by asi kočičky neocenily :-)  

Výsledek: Cena čtenářů časopisu AHA! 

_____________________________________________________________ 

Další mé fotografie z výstavy:

Obrazek

 Obrazek

 Obrazek

 

 

Obrazek
  ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

 

 

 Fotografie Radoost____________________________________________

 Obrazek

 Obrazek
 ______________________________________________________________

 ZPĚT  NAHORU